Переселенці можуть підтверджувати трудовий стаж зі слів свідків – Мінреінтеграції

Внутрішні переселенці можуть також підтверджувати трудовий стаж зі слів свідків, якщо не мають трудових книжок або відповідних записів. Про це повідомило Мінреінтеграції за результатами засідання Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО 17 вересня.

"Учасники засідання надали роз’яснення з цього приводу. Так, відповідно до постанови КМУ від 12 серпня 1993 року № 637 стаж роботи за відсутності документів може також підтверджуватися показаннями не менше двох свідків", - зазначається у повідомлені.

За інформацією Мінреінтеграції, відповідна норма діє у разі, коли підприємства, установи, організації розміщуються (розміщувалися) на ТОТ або в районах бойових дій.

Свідками можуть виступати люди, які знають заявника по спільній роботі на підприємстві, в установі, організації та мають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

"На підставі показань свідків органи Пенсійного фонду України підтверджують стаж роботи для призначення пенсій", - підсумували у міністерстві.

Нагадаємо, що ВПО з Луганщини у понеділок в Дніпрі зможуть вирішити пенсійні питання.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті