Пенсії в Україні не можуть бути нижчі прожиткового мінімума - рішення КСУ

Конституційний Суд України захистив гарантованість пенсії у розмірі не нижче прожиткового мінімуму. Про це йдеться 22 березня у повідомленні КСУ в телеграм-каналі.

"Конституційний Суд України захистив гарантованість пенсії, що є основним джерелом існування, у розмірі не нижче прожиткового мінімуму", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у середу, 22 березня 2023 року, на пленарному засіданні Другий сенат Конституційного Суду України ухвалив рішення у справі за конституційною скаргою Лазуренка Ігоря Олександровича щодо конституційності приписів декільких абзаців статей Закону України „Про виконавче провадження“ та Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ та визнав їх такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

"Суд вказав, що оспорювані приписи Закону № 1404, Закону № 1058, якими для звернення стягнення у виконавчому провадженні установлено допустимі розміри відрахувань у відсотковому відношенні з пенсій боржника, призводять до виплати пенсії, що є основним джерелом існування, навіть у меншому розмірі, від прожиткового мінімуму встановленого законом. У такий спосіб людину позбавили мінімальних соціальних благ та захисту від бідності через примусове виконання рішення", - пишуть у КСУ.

У Суді вказали, що текст Рішення та його резюме буде оприлюднено на офіційному вебсайті Конституційного Суду 23 березня 2023 року.

Нагадаємо, що з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлений у розмірі 2 589 грн. При цьому прожитковий мінімум не один, їх декілька, залежно від соціально-демографічних груп населення: для дітей віком до 6 років – 2 272 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 2 833 грн, для працездатних осіб – 2 684 грн, для осіб, які втратили працездатність – 2 093 грн.

Статті

Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Всі статті