ПАРЄ визнала, що РФ розпочала війну проти України у 2014 році

Парламентська асамблея Ради Європи визнала, що росія розпочала свою військову агресію проти України ще 2014 року. Про це 24 січня у Telegram повідомила Верховна рада.

Йдеться про резолюцію "Сексуальне насильство за часів конфліктів". І саме до неї вдалося внести відповідне виправлення.

"Вдалося внести надважливе виправлення до резолюції, прийнявши яке, ПАРЄ фактично визнала, що російська збройна агресія ("war of aggression") почалася ще в лютому 2014 року", - розповіла заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова комітету ПАРЄ з культури, науки, освіти та ЗМІ Євгенія Кравчук.

При цьому наголошується, що Комітет з рівності, а також Петра Байр, яка виступила доповідачем з цього питання, намагалися виступити проти внесення цього виправлення. Натомість вони хотіли залишити нечітке формулювання щодо "повернення війни в наш континент у 2022 році".

"Відстоюючи внесення правки, у своєму зверненні до зали чітко наголосила, що war of aggression почалася задовго до 2022 року. Визнання цього – це надзвичайно важливо. Як результат – прийнято виправлення 47 голосами "за", - додала Кравчук.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що суд у Гаазі визнав, що росія брала активну участь у війні проти України з 2014 року.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті