ПАРЄ "рішуче підтримує" створення спецтрибуналу щодо злочинів РФ проти України. Білорусь піде співучасником

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) "рішуче підтримує створення спеціального трибуналу, юрисдикція якого буде відноситися до злочинної агресії РФ проти України, започаткованої 20 лютого 2014 року". Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Зазначається, що юрисдикція трибуналу "включатиме роль і співучасть лідерів Білорусі в агресивній війні проти України".

"Його місцеперебування має бути в Гаазі з метою забезпечення взаємної доповнюваності та співпраці з Міжнародним кримінальним судом ООН та іншими міжнародними судами та установами", - зазначається у резолюції.

У резолюції ПАРЄ також зазначена необхідність зміни статуту Міжнародного кримінального суду ООН, щоб забезпечити можливість звернення до МКС також через Генеральну Асамблею ООН, коли Рада безпеки ООН заблокована росією: "Щоб привести МКС у відповідність з іншими злочинами, що підпадають під його юрисдикцію. Ці зміни зміцнять загальну послідовність, легітимність та універсальність міжнародного кримінального правосуддя".

"Пропозиція про створення спеціального трибуналу для реагування на злочинну агресію проти України, що триває, і довгострокова реформа статуту МКС, що дозволяє МКС переслідувати і карати аналогічні (майбутні) агресії, не виключають один одного і повинні здійснюватися паралельно”, – сказано в резолюції ПАРЄ.

Як повідомлялося, ПАРЄ визнала, що РФ розпочала війну проти України у 2014 році.

Статті

Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Всі статті