Парламент Чехії схвалив можливість продовження тимчасового захисту для українських біженців

Українські біженці зможуть продовжити тимчасовий захист у Чехії ще на рік, тобто до кінця березня 2025 року. Про це повідомляє "Радіо Прага".

Зазначається, що процедура продовження буде практично такою ж, як і цього року. Це передбачає внесення поправки до закону під назвою "lex Ukrajina", який був схвалений 1 грудня Палатою депутатів голосами коаліції та опозиційного руху ANO. Депутати обмежили час, протягом якого біженці можуть залишатися в безоплатному тимчасовому житлі, і змінили порядок депортації людей, які мають тимчасовий захист. Тепер поправку буде направлено на розгляд до Сенату.

Тимчасовий захист дає змогу біженцям отримати доступ до державного медичного страхування, освіти та ринку праці. Для його продовження, згідно з проєктом, українцям спочатку доведеться зареєструватися в електронному вигляді до 15 березня 2024 року. При цьому необхідно забронювати дату для особистого візиту до МВС. Там вони отримають візову наліпку, яка є підтвердженням статусу тимчасового захисту.

Для відмітки наліпки буде необхідно з'явитися в МВС до кінця вересня 2024 року. Нині біженцям доведеться надавати підтвердження про наявність житла з офіційно завіреним підписом власника нерухомості або орендодавця, - вказується в повідомленні.

Як повідомлялося, за 2023 рік українські біженці в Чехії заплатять податків більше, ніж сума отриманих ними соцдопомог.

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті