Парламент Чехії схвалив можливість продовження тимчасового захисту для українських біженців

Українські біженці зможуть продовжити тимчасовий захист у Чехії ще на рік, тобто до кінця березня 2025 року. Про це повідомляє "Радіо Прага".

Зазначається, що процедура продовження буде практично такою ж, як і цього року. Це передбачає внесення поправки до закону під назвою "lex Ukrajina", який був схвалений 1 грудня Палатою депутатів голосами коаліції та опозиційного руху ANO. Депутати обмежили час, протягом якого біженці можуть залишатися в безоплатному тимчасовому житлі, і змінили порядок депортації людей, які мають тимчасовий захист. Тепер поправку буде направлено на розгляд до Сенату.

Тимчасовий захист дає змогу біженцям отримати доступ до державного медичного страхування, освіти та ринку праці. Для його продовження, згідно з проєктом, українцям спочатку доведеться зареєструватися в електронному вигляді до 15 березня 2024 року. При цьому необхідно забронювати дату для особистого візиту до МВС. Там вони отримають візову наліпку, яка є підтвердженням статусу тимчасового захисту.

Для відмітки наліпки буде необхідно з'явитися в МВС до кінця вересня 2024 року. Нині біженцям доведеться надавати підтвердження про наявність житла з офіційно завіреним підписом власника нерухомості або орендодавця, - вказується в повідомленні.

Як повідомлялося, за 2023 рік українські біженці в Чехії заплатять податків більше, ніж сума отриманих ними соцдопомог.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті