Пам’ятник Артему у Святогірську декомунізували: відтепер він має іншу назву

Пам’ятник Артему (Ф. А. Сергеєву) у Святогірську Донецкої області перейменували відповідно до закону про декомунізацію. Таким є рішення Експертної комісії з питань обліку об’єктів культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України від 26 вересня, пише Телеграм-канал "Славянск - лучший город".

"Сьогодні, 26 вересня, відбулось засідання Експертної комісії з питань обліку об’єктів культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України. Під час зустрічі було розглянуто облікову документацію щодо перейменування "Пам'ятника радянському партійному і державному діячеві Артему (Ф. А. Сергеєву)" у м. Святогірську", - сказано в повідомленні.

"Після розгляду документації комісією ухвалено одностайне рішення щодо внесення змін до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та перейменування пам’ятки національного значення монументального мистецтва та науки і техніки на "Пам’ятник авторства видатного скульптора І. П. Кавалерідзе", – зазначили в управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації. 

Члени комісії вважають, що такий підхід є гарним прикладом виконання принципів Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Раніше повідомлялось, що в Краматорську перейменували парк Пушкіна на Family Park, а також змінили назви понад 300 вулиць та провулків.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті