Пам’ятник Артему у Святогірську декомунізували: відтепер він має іншу назву

Пам’ятник Артему (Ф. А. Сергеєву) у Святогірську Донецкої області перейменували відповідно до закону про декомунізацію. Таким є рішення Експертної комісії з питань обліку об’єктів культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України від 26 вересня, пише Телеграм-канал "Славянск - лучший город".

"Сьогодні, 26 вересня, відбулось засідання Експертної комісії з питань обліку об’єктів культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України. Під час зустрічі було розглянуто облікову документацію щодо перейменування "Пам'ятника радянському партійному і державному діячеві Артему (Ф. А. Сергеєву)" у м. Святогірську", - сказано в повідомленні.

"Після розгляду документації комісією ухвалено одностайне рішення щодо внесення змін до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та перейменування пам’ятки національного значення монументального мистецтва та науки і техніки на "Пам’ятник авторства видатного скульптора І. П. Кавалерідзе", – зазначили в управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації. 

Члени комісії вважають, що такий підхід є гарним прикладом виконання принципів Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Раніше повідомлялось, що в Краматорську перейменували парк Пушкіна на Family Park, а також змінили назви понад 300 вулиць та провулків.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті