Орбан засумнівався в необхідності "Вишеградської четвірки", оскільки "російсько-українська війна перекреслила все"

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що треба поставити питання: чи потрібна взагалі "Вишеградська четвірка" (V4, Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина). Про це він сказав на саміті V4 у Празі 27 лютого, пише угорське видання "Telex".

"Після того, як світ змінюється, необхідно замислитися над питанням, чи потрібен взагалі V4", - сказав Орбан.

За його словами, у чотирьох країн було багато спільних інтересів у брюссельській структурі, які змусили їх співпрацювати, але "російсько-українська війна перекреслила все". 

"Орбан хотів знати, чи зможуть вони, незважаючи на видимі відмінності в думках, співпрацювати з питань нижчого рівня", - пише "Telex".

Як зазначає видання, "врешті-решт Орбан заявив, що варто продовжити V4, оскільки, на його думку, є чотири теми, за якими, якщо вони не будуть співпрацювати, вони вже опиняться в гіршому становищі". Ці чотири теми, за словами Орбана, - нелегальна міграція, зближення української економіки, дії проти гармонізації податків у Брюсселі та атомна енергетика.

Водночас Орбан укотре заявив, що в інтересах Угорщини і в найважливішому питанні національної безпеки не мати спільного кордону з Росією, тому що "...у нас погані спогади про це".

Раніше повідомлялося, що прем'єрів Словаччини та Угорщини, які забули 1956 і 1968 роки, у Празі зустріли протестом.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті