Орбан засумнівався в необхідності "Вишеградської четвірки", оскільки "російсько-українська війна перекреслила все"

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що треба поставити питання: чи потрібна взагалі "Вишеградська четвірка" (V4, Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина). Про це він сказав на саміті V4 у Празі 27 лютого, пише угорське видання "Telex".

"Після того, як світ змінюється, необхідно замислитися над питанням, чи потрібен взагалі V4", - сказав Орбан.

За його словами, у чотирьох країн було багато спільних інтересів у брюссельській структурі, які змусили їх співпрацювати, але "російсько-українська війна перекреслила все". 

"Орбан хотів знати, чи зможуть вони, незважаючи на видимі відмінності в думках, співпрацювати з питань нижчого рівня", - пише "Telex".

Як зазначає видання, "врешті-решт Орбан заявив, що варто продовжити V4, оскільки, на його думку, є чотири теми, за якими, якщо вони не будуть співпрацювати, вони вже опиняться в гіршому становищі". Ці чотири теми, за словами Орбана, - нелегальна міграція, зближення української економіки, дії проти гармонізації податків у Брюсселі та атомна енергетика.

Водночас Орбан укотре заявив, що в інтересах Угорщини і в найважливішому питанні національної безпеки не мати спільного кордону з Росією, тому що "...у нас погані спогади про це".

Раніше повідомлялося, що прем'єрів Словаччини та Угорщини, які забули 1956 і 1968 роки, у Празі зустріли протестом.

Статті

Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Всі статті