Орбан вигадав нову причину проти вступу України в ЄС

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який блокує низку рішень Євросоюзу щодо України, заявив, що у разі вступу України до ЄС – їй дістанеться вся центральноєвропейська підтримкаПро це повідомляє "Еспрессо" з посиланням на Index.

"Певно, якби прийняли Україну, то вся підтримка, яку досі отримували країни Центральної Європи, включно з Угорщиною, дісталася б їм", – сказав Орбан в ефірі TV2 20 грудня, додавши, що особливо це стосується сільського господарства.

Розповідаючи про свої дії під час саміту 14-15 грудня, коли канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував Орбану "вийти на каву", щоб лідери інших 26 країн змогли ухвалити рішення про початок переговорів з Україною щодо вступу до ЄС, угорський прем’єр сказав, що "Угорщина не може зупинити 26 країн".

Орбан сказав, що вже готується до наступних "важких переговорів" на саміті 1 лютого. Він припустив, що Єврорада "також може ухвалити рішення про 50 млрд євро субсидії, призначеної для України", яку він заблокував на саміті у грудні.

Нагадаємо, 14 грудня Європейська Рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу до ЄС з Україною та Молдовою, а також надала статус кандидата Грузії. 

Як повідомлялося, 15 грудня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето на ухвалення рішення ЄС щодо програми бюджетної допомоги Україні на €50 млрд.

Також президент Франції Еммануель Макрон звинуватив Орбана, що той тримає Європу в заручниках. 

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті