Окупанти засудили кримського художника, якого звинуватили у "тероризмі", на 15 років колонії

Південний окружний військовий суд у росії засудив активіста і художника з Криму Богдана Зизу на 15 років колонії. Про це 6 червня у Facebook повідомило представництво Президента України в АР Крим.

"Південний окружний військовий суд РФ злочинно засудив активіста і художника Богдана Зізу до 15 років позбавлення волі в колонії загального режиму - за звинуваченнями в нібито "тероризмі" і "вандалізмі з політичних мотивів", - повідомили в представництві.

Юнак жив у Криму від початку окупації півострова, доглядаючи там за бабусею. Однак у 2022-му році, під враженням від злочинів РФ на Київщині, він вилив на будівлю окупаційної адміністрації Євпаторії синю та жовту фарби на знак протесту. І хоча він був одягнений у все чорне і надів маску, його затримали наступного дня, 16 травня.

"Невдовзі окупанти виклали так званий "відеовибачення" Зізи, знятий після побиття та катувань над хлопцем, - це відео вони використали також для фабрикування самої справи", - зазначили українські представники.

Майже рік Богдана утримували в СІЗО в Криму, після чого переправили в Ростов-на-Дону. Напередодні ж суд засудив його до 15 років позбавлення волі. У своєму останньому слові Богдан Зиза оголосив про голодування, яке розпочне 10 червня - триватиме воно, поки його не позбавлять нав'язаного окупантами "громадянства РФ".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупанти в Москві заарештували "за шпигунство" кримську татарку Умерову.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті