Очільник "медіа-холдингу ДНР", який закликав до масових вбивств українців, отримав підозру – СБУ

СБУ повідомила про підозру очільнику "медіа-холдингу ДНР", який закликав до масових вбивств українців. Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 21 вересня. 

"Служба безпеки зібрала доказову базу на зрадника Романа Беседіна – керівника окупаційного "медіа-холдингу ДНР". Він позиціонує себе як один із ключових рупорів кремля у тимчасово окупованому Донецьку і публічно закликає до фізичного знищення всього українського народу", - сказано в повідомленні.

Встановлено, що Беседін ще у 2018 році добровільно очолив ворожий "медіа-холдинг", який зареєстрований в росії та об’єднує всі друковані видання захопленої частини Донеччини.

За наявними даними, зрадник входить до найближчого оточення терориста Пушиліна, який особисто сприяв його призначенню до лав прокремлівського органу пропаганди.

Після початку повномасштабного вторгнення країни-агресора фігурант одним з перших розгорнув широку агіткампанію на підтримку «приєднання» окупованого Донбасу до складу РФ.

Для цього давав вказівку підлеглим пропагандистам активно висвітлювати російську «паспортизацію» місцевих жителів та робити фейкові публікації про псевдореферендум 2022 року.

Крім того, Беседін використовував підконтрольні видання для поширення закликів до участі у незаконних виборах РФ у вересні цього року.

На цих же ресурсах він агітував за маріонеткових "кандидатів" кремля та "інформував" про сфальсифіковані підсумки фейкового плебісциту.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Беседіну про підозру за сімома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);

- ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

- ч. 1 ст. 111 (державна зрада);

- ч. 1 та ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

- ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);

- ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації);

- ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

"Оскільки зрадник перебуває на тимчасово окупованій частині України, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти нашої держави", – сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що головний рабин Києва отримав "Подяку" від Буданова за "допомогу в реалізації спеціальних операцій.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті