"Очікуємо на пінгвінячий бебі-бум". На станції "Вернадський" вилупилося перше пінгвінятко сезону

"Цими вихідними поблизу «Вернадського» народилося перше пінгвінятко! Маля з'явилося на світ у дуже символічний час — напередодні Дня Антарктиди", - повідомили у Національному антарктичному науковому центрі 2 грудня.

Це досить раннє вилуплення первістка субантарктичних пінгвінів на нашому острові Галіндез. Минулими роками біологи українських експедицій фіксували цю подію плюс-мінус в середині грудня. 

 «Загалом цього року пінгвіни відносно рано почали у великих кількостях приходити на острів й облаштовувати гнізда. Перші спарювання ми помітили ще в середині вересня, і вже тоді це не було рідкісне явище. Тобто то не якась пара вибилася з “графіку”, а була нормальна поведінка популяції», — відзначила біологиня 30-ї УАЕ Зоя Швидка. Саме вона і виявила первістка в тому місці, де було відкладено перші яйця: на скелі біля геокосмічної лабораторії ✨️💬 «За часом я розуміла, що поповнення має бути ось-ось. І справді, в гнізді було пташеня. Зараз їх там уже двоє», — розказала вчена. Субантарктичні пінгвінята вилуплюються асинхронно — як були відкладені яйця. Спершу малюки вкриті сірим пушком, який із часом густішає та змінює колір. А десь за місяць після народження починають линяти й змінювати пух на пір'я. 

 Цей місяць за дітьми повністю доглядають батьки — годують, зігрівають, захищають від хижих птахів. Цікаво, що мама і тато роблять це по черзі: поки хтось живиться в океані, інший залишається на гнізді. Потім вони міняються.

Загалом цього сезону на Галіндезі мешкають рекордні 7 тисяч субантарктичних пінгвінів. Станом на зараз наші біологи нарахували 2300 гнізд з яйцями. Тож найближчим часом очікуємо на пінгвінячий бебі-бум навколо «Вернадського» 

Субантарктичні пінгвіни — теплолюбні й раніше взагалі не гніздували на Галіндезі. Але через зміну клімату вони почали освоювати острів та щороку захоплюють нові ділянки. 

Така їхня поведінка є одним із доказів потепління в Антарктиці. Про це ж найімовірніше свідчить і той факт, що цього року раніше стартував шлюбний сезон та з'явилися пташенята.

Як повідомлялося, у січні 2025 р біля станції «Академік Вернадський» уже народилися близько тисячі пінгвінят

Фото: Зоя Швидка

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
02.12.2025
11:13

“Для Зеленського кожен день виживання буде відчуватися як перемога”. Західні медіа про Україну

“Нічого про права людини, гуманітарне право, міжнародне право чи принципи. Це створює нову європейську “архітектуру безпеки”, повну дірок”
Луганськ
30.11.2025
23:55

Не любов… Луганський  щоденник

Я знаю тих, хто повернувся, але я не можу спілкуватися з ними. Можна закрити на все очі, можна бути вищим, але можна просто не спілкуватися, і я обираю цей варіант.
Донецьк
30.11.2025
17:20

Ватажок «ДНР» підтвердив, що зруйновані в ході «СВО» населені пункти будуть показувати туристам, а не відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Вперше ідею консервації зруйнованих російськими окупантами міських кварталів і селищ Донбасу «для збереження пам'яті» Денис Пушилін висловив півроку тому. Тоді в якості кандидатів на «музей під відкритим небом» він назвав Авдіївку, Вугледар і Бахмут.
Всі статті