Оборонний комітет ВР підтримав законопроєкт про демобілізацію строковиків

Президент України Володимир Зеленський 22 лютого вніс до парламенту законопроєкт про демобілізацію строковиків. Оборонний комітет ВР підтримав документ. Про це LIGA.net повідомив секретар комітету з нацбезпеки й оборони Роман Костенко.

За його словами, строковикам, які будуть звільнені в запас, пропонують дати відстрочку від подальшої мобілізації на 12 місяців.

22 лютого законопроєкт було опубліковано на сайті Ради.

Президент визначив документ як невідкладний.

Як зазначено в порівняльній таблиці до законопроєкту, документ пропонує можливість звільнити в запас військовослужбовців строкової служби, строк служби яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки.

"Установити, що під час проведення мобілізації, оголошеної указом президента від 24 лютого 2022 року "Про загальну мобілізацію", військовослужбовці строкової служби, строк військової служби яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені терміни, звільняються з військової служби в запас у терміни, визначені указом президента", - йдеться в документі.

У разі ухвалення закон набуде чинності наступного дня після підписання його президентом.

Раніше нардеп Цимбалюк казав, що в Україні необхідно якнайшвидше провести демобілізацію строковиків.

"Ми вимагаємо, щоб негайно, до двох місяців вони були демобілізовані. Вони цього заслуговують, вони прослужили декілька місяців, а дехто декілька років. І їхній термін відстрочки має бути 12 місяців, аби вони могли влаштувати своє цивільне життя, а дехто з них і підписати контракт на продовження служби", - пояснював політик.

Нагадаємо, раніше у ВР розкритикували ідею броні від мобілізації за "податковою ознакою". 

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті