До ЗСУ мобілізували майже 4 тисячі колишніх увʼязнених, серед них вже є втрати

Майже 4 тисячі ексув'язнених були долучені до лав ЗСУ, серед них вже є поранені і загиблі. Про це повідомив секретар комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко у коментарі "Українській правді" 23 липня.

"3,8 тисяч ув’язнених уже в ЗСУ. Більшість із них нещодавно завершили навчання. Але серед них уже є і поранені, і загиблі", - сказав Костенко.

Він уточнив, що наразі попит на мобілізацію до Збройних сил України серед ув'язнених зменшився, бо основна частина вмотивованих людей уже вступили на службу.

Костенко вважає, що загалом вдасться мобілізувати до ЗСУ близько 5 тисяч колишніх ув'язнених.

Він також зауважив, що необхідно створити можливість для мобілізації громадян, які перебувають у СІЗО, щоб залучити до служби ще більше людей.

Раніше повідомлялось, що в ЗСУ спростували фейк про втечу колишніх засуджених: "Деякі українські медіа поширюють недостовірну інформацію, яка працює на ворога".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Країна
22.01.2026
10:55

Кадрова ротація воєнного часу: що насправді означають останні призначення у владі

Це найдивніше звільнення. Одні говорять, що це помста за Єрмака, історію з Міндічем, інші – що це прохання Кирила Буданова, бо в них достатньо напружені стосунки (не конфліктні), ще хтось – просто оновлення заради оновлення...
Світ
21.01.2026
10:40

«У визнанні суверенітету РФ над Донбасом нас задовольнить тільки «де-юре». Російські ЗМІ про Україну

Прийнято військово-політичне рішення, що тепер треба вибивати грунт з-під ніг режиму Зеленського і добивати. Треба вводити дезорганізацію не тільки в систему військового управління, а й адміністративно-господарського та соціально-побутового
Всі статті