Жодної "російської драми": у Києві змінили назву театру Лесі Українки

Театр імені Лесі Українки в Києві більше не носить допис "російської драми" в офіційній назві. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Відтепер повна назва закладу звучатиме як "Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки". Відповідне рішення Кабмін ухвалив 15 липня.

Причому первісно рішення про перейменування театру ухвалили ще наприкінці лютого 2022 року, одразу після початку повномасштабної війни. Попередню ж назву театр носив майже 100 років.

"Вилучення з назви театру слова "російський" стосується не лише зміни назви закладу, адже зміниться сам зміст його діяльності та репертуарна політика. Шанувальники театрального мистецтва зможуть переглядати якісні вистави українських та зарубіжних авторів тепер українською мовою", – сказав міністр культури Олександр Ткаченко.

Відзначимо, що більшість вистав в театрі дійсно відбувалися російською мовою.

Нагадаємо, що раніше постпред України в ООН Сергій Кислиця повідомив, що Брайтон-біч у Нью-Йорку перейменують на "Український шлях".

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті