Жодної "російської драми": у Києві змінили назву театру Лесі Українки

Театр імені Лесі Українки в Києві більше не носить допис "російської драми" в офіційній назві. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Відтепер повна назва закладу звучатиме як "Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки". Відповідне рішення Кабмін ухвалив 15 липня.

Причому первісно рішення про перейменування театру ухвалили ще наприкінці лютого 2022 року, одразу після початку повномасштабної війни. Попередню ж назву театр носив майже 100 років.

"Вилучення з назви театру слова "російський" стосується не лише зміни назви закладу, адже зміниться сам зміст його діяльності та репертуарна політика. Шанувальники театрального мистецтва зможуть переглядати якісні вистави українських та зарубіжних авторів тепер українською мовою", – сказав міністр культури Олександр Ткаченко.

Відзначимо, що більшість вистав в театрі дійсно відбувалися російською мовою.

Нагадаємо, що раніше постпред України в ООН Сергій Кислиця повідомив, що Брайтон-біч у Нью-Йорку перейменують на "Український шлях".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті