Норвегія оголосила 15 співробітників розвідки, які працюють у посольстві РФ, персонами нон ґрата

Влада Норвегії оголосила персонами нон ґрата 15 співробітників розвідки, які працюють у посольстві росії в Осло. Про це повідомили на порталі уряду країни 13 квітня.

"15 офіцерів розвідки займалися діяльністю, несумісною з їхнім дипломатичним статусом", – цитується в повідомленні заява міністерки закордонних справ Аннікен Хюітфельдт.

Підкреслюється, що рішення уряду є відповіддю на зміну безпекової ситуації в Європі, яка призвела до посилення розвідувальної загрози з боку росії. 

"Це важливий крок у протидії та зниженні рівня активності російської розвідки в Норвегії і, таким чином, у захисті наших національних інтересів", – сказала також Хюітфельдт. 

Уточнюється, що наразі уряд вирішив оголосити персонами нон ґрата 15 співробітників російської розвідки, які працювали під дипломатичним прикриттям у Норвегії. Відповідні офіцери мають найближчим часом покинути Норвегію. Візи не видаватимуть співробітникам розвідки, які бажають приїхати до Норвегії.

"Наразі Росія становить найбільшу розвідувальну загрозу для Норвегії. Ми дуже серйозно до цього ставимося і зараз реалізуємо заходи з протидії діяльності російської розвідки в нашій країні, – сказала також глава норвезького МЗС. – Ми не дозволимо російським розвідникам діяти під дипломатичним прикриттям у Норвегії".

Підкреслюється, що діяльність цих офіцерів розвідки відстежувалася з плином часу. Водночас через погіршення безпекової ситуації посилюється загроза російської розвідки для Норвегії. Саме на цьому тлі було вирішено зробити цю акцію зараз.

"Сьогоднішнє рішення ґрунтується на рішенні, ухваленому у квітні 2022 року, про вислання з Норвегії трьох офіцерів російської розвідки", – сказано в повідомленні. 

Раніше повідомлялося, що в Словенії сімейна пара з двома дітьми виявилася спецагентами росії.

Статті

Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Всі статті