У Словенії сімейна пара з двома дітьми виявилася спецагентами росії

Влада Словенії затримала подружню пару, яка з двома дітьми переїхала в цю країну з Аргентини. Псевдоаргентинці насправді були шпигунами російської Служби зовнішньої розвідки (СЗР). Про це повідомляє УНІАН з посиланням на The Guardian.

Російські шпигуни намагалися імітувати активне світське життя. Жінка відкрила онлайн-галерею, а чоловік керував IT-стартапом. Своїх нових друзів і сусідів подружжя зуміло переконати, що перебратися до Словенії їх змусила страшна вулична злочинність в Аргентині.

Однак у грудні минулого року сімейка була затримана місцевою поліцією в ході секретної спецоперації. Як з'ясувалося, "аргентинці" Марія і Людвіг насправді були добре підготовленими російськими шпигунами і громадянами РФ. 23 березня міністр закордонних справ Словенії Таня Файон підтвердила цю інформацію.

Відзначається, що ці шпигуни були заслані за програмою "сплячих агентів". На відміну від звичайної російської практики, коли шпигунством займаються акредитовані при посольствах дипломати, ці агенти повинні діяти без будь-яких видимих зв'язків з росією. 

"Їх роками навчають видавати себе за іноземців, а потім відправляють за кордон для збору розвідданих. У багатьох є діти, які виховуються під прикриттям особистості, не підозрюючи, що їхні батьки насправді росіяни", – пише The Guardian.

Чим конкретно займалася саме ця парочка, точно не відомо. Ймовірно, їх завданням була оплата послуг інших російських агентів та інформаторів по всій Європі. Маленька Словенія, яка не має своєї сильної контррозвідки, була для шпигунів просто тиловою базою, з якої зручно працювати по всьому ЄС.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну європейські країни перейнялися власною безпекою і в тому числі почали активно відловлювати російських шпигунів. Так, нещодавно в Італії винесли вирок морському офіцеру, який працював на Москву.

Днями польська влада відзвітувала про ліквідацію цілої мережі російських шпигунів, що діяли в країні. Стверджується, що ці шпигуни становили загрозу в тому числі для критичної інфраструктури Польщі.

Згідно з даними The Washington Post, після масової висилки російських дипломатів-шпигунів і вилову завербованих агентів з числа громадян ЄС російська шпигунська мережа в Європі опинилася на межі краху. Кремль втратив багато важливих важелів впливу та отримання інформації.

Статті

Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Всі статті