Німеччина розслідує "дуже серйозний" витік після публікації розмови "німецьких офіцерів" про ракети Taurus

Федеральний канцлер Олаф Шольц заявив 2 березня, що Німеччина розслідує "дуже серйозний витік". Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Напередодні російська пропагандистка Маргарита Симонян опублікувала аудіозапис, на якому, як стверджується, генерал і кілька офіцерів Військово-повітряних сил Німеччини обговорюють параметри використання ракет Taurus, зокрема для атак по Кримському мосту.

За словами Шольца, ймовірний витік "є дуже серйозним питанням, і саме тому його зараз розслідують дуже ретельно, дуже інтенсивно і дуже швидко" (цитата за AFP).

Канцлер раніше публічно неодноразово виступав проти можливої передачі Україні далекобійних ракет Taurus, заявляючи, що це може втягнути країну у війну з РФ.

Згідно з публікаціями газет Spiegel і Bild, аудіозапис, імовірно, є справжнім.

Spiegel також пише, що Міноборони Німеччини стурбоване інцидентом, оскільки "не виключено, що було перехоплено й іншу внутрішню інформацію". За даними газети, бесіда офіцерів відбувалася не захищеною лінією зв'язку, а через незашифровану платформу WebEx.

Експерти вважають, що час публікації було обрано невипадково.

"Минулого тижня канцлер виключив передачу [TAURUS Україні], але причини його відмови були спростовані експертами протягом доби, [Росії] хотілося б, щоб він утримався від зеленого світла щодо цього рішення", - цитує DW експерта з оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерман.

Як повідомлялося, члени британського Кабміну в приватному порядку закликали Німеччину передати Україні ракети Taurus і запропонували варіант.

Статті

Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Всі статті