Німеччина розслідує "дуже серйозний" витік після публікації розмови "німецьких офіцерів" про ракети Taurus

Федеральний канцлер Олаф Шольц заявив 2 березня, що Німеччина розслідує "дуже серйозний витік". Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Напередодні російська пропагандистка Маргарита Симонян опублікувала аудіозапис, на якому, як стверджується, генерал і кілька офіцерів Військово-повітряних сил Німеччини обговорюють параметри використання ракет Taurus, зокрема для атак по Кримському мосту.

За словами Шольца, ймовірний витік "є дуже серйозним питанням, і саме тому його зараз розслідують дуже ретельно, дуже інтенсивно і дуже швидко" (цитата за AFP).

Канцлер раніше публічно неодноразово виступав проти можливої передачі Україні далекобійних ракет Taurus, заявляючи, що це може втягнути країну у війну з РФ.

Згідно з публікаціями газет Spiegel і Bild, аудіозапис, імовірно, є справжнім.

Spiegel також пише, що Міноборони Німеччини стурбоване інцидентом, оскільки "не виключено, що було перехоплено й іншу внутрішню інформацію". За даними газети, бесіда офіцерів відбувалася не захищеною лінією зв'язку, а через незашифровану платформу WebEx.

Експерти вважають, що час публікації було обрано невипадково.

"Минулого тижня канцлер виключив передачу [TAURUS Україні], але причини його відмови були спростовані експертами протягом доби, [Росії] хотілося б, щоб він утримався від зеленого світла щодо цього рішення", - цитує DW експерта з оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерман.

Як повідомлялося, члени британського Кабміну в приватному порядку закликали Німеччину передати Україні ракети Taurus і запропонували варіант.

Статті

Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Всі статті