Нідерланди передадуть Україні винищувачі F-16 після навчання пілотів - Bloomberg

Нідерланди передадуть Україні винищувачі F-16 після навчання пілотів. Про це 26 травня повідомив Bloomberg.

"Нідерланди відправляють винищувачі F-16 в Україну після навчання пілотів. Уряд Нідерландів протягом останніх тижнів вів переговори з офіційними особами США, щоб змусити адміністрацію президента Джо Байдена дати "зелене світло" на постачання літаків", - повідомили журналісти з посиланням на два джерела, "обізнані з ситуацією".

Зазначається, що саме Нідерланди разом із Данією очолюють коаліцію з підготовки пілотів і передачі літаків Україні. Підтримують їх у цьому питанні Велика Британія та Бельгія. За словами одного з джерел, уряд Нідерландів уже вивчає та обговорює зі своїми союзниками можливі плани передачі.

Попри готовність уряду Нідерландів зробити це "якнайшвидше", підготовка пілотів, планування розгортання і логістика можуть зайняти багато місяців. Наразі Нідерланди мають на озброєнні 42 винищувачі F-16, 24 з яких наразі використовуються голландською армією і не можуть бути відправлені в Україну до середини 2024 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Білому домі ще не визначилися, хто передасть Україні F-16 - США чи європейські партнери.

Статті

Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Всі статті