Нідерланди передадуть Україні винищувачі F-16 після навчання пілотів - Bloomberg

Нідерланди передадуть Україні винищувачі F-16 після навчання пілотів. Про це 26 травня повідомив Bloomberg.

"Нідерланди відправляють винищувачі F-16 в Україну після навчання пілотів. Уряд Нідерландів протягом останніх тижнів вів переговори з офіційними особами США, щоб змусити адміністрацію президента Джо Байдена дати "зелене світло" на постачання літаків", - повідомили журналісти з посиланням на два джерела, "обізнані з ситуацією".

Зазначається, що саме Нідерланди разом із Данією очолюють коаліцію з підготовки пілотів і передачі літаків Україні. Підтримують їх у цьому питанні Велика Британія та Бельгія. За словами одного з джерел, уряд Нідерландів уже вивчає та обговорює зі своїми союзниками можливі плани передачі.

Попри готовність уряду Нідерландів зробити це "якнайшвидше", підготовка пілотів, планування розгортання і логістика можуть зайняти багато місяців. Наразі Нідерланди мають на озброєнні 42 винищувачі F-16, 24 з яких наразі використовуються голландською армією і не можуть бути відправлені в Україну до середини 2024 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Білому домі ще не визначилися, хто передасть Україні F-16 - США чи європейські партнери.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті