Netflix видалив твіт, де назвав князя Ярослава Мудрого "правителем Росії"

Стримінг-платформа Netflix видалила твіт, де назвала князя Ярослава Мудрого "правителем Росії".

У січні на Netflix з'явиться другий сезон "Вікінги: Вальгалла", тому на офіційному твіттер-акаунті проєкту презентували нових героїв, одного з якого - Ярослава Мудрого - назвали "російським".

Серед персонажів серіалу - київський князь Ярослав Мудрий, але його творці серіалу назвали "правителем Північної Росії".

 


Мінкультури та інформполітики України відреагувало на це: "О, будь ласка, Netflix, Ярослав Мудрий був великим князем київським з 1019 року до самої смерті. Час, коли Росії взагалі не було. Київська Русь - це не Росія".



Пізніше Netflix видалив твіт, а в Instagram назвав Ярослава Мудрого князем Київської Русі.

Мінстр культури і інформполітики Олександр Ткаченко зауважив, що є багато роботи щодо просвітництіва міжнародної аудиторії про історію України.

"По ситуації, що склалась з Netflix, коли нашу Русь (сподіваюсь, що випадково і неумисно) сплутали з росією, а нашого Ярослава Мудрого зробили князем земель північної росії, є два висновки:

1. Маємо ще багато роботи в освіченні міжнародної аудиторії про нашу історію;

2. Тісні контакти з партнерами допомагають вирішити ситуації майже миттєво. 

Дякую Netflix, окремо регіональному директору Алексу Лонгу. Що там в самому серіалі - ще з’ясовуємо. Але сподіваюсь, що надалі таких ситуацій буде все менше", - написав Ткаченко.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
29.03.2026
17:26

Згаслі зірки світового балету та крадіжка чужих квартир «в законе». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Ім’я Вадима Писарєва дуже рідко згадується у ЗМІ окупованого Донбасу. До 2014 року майстер балету зі світовим ім’ям був гордістю не лише Донецька, а й усієї України. Звісно, після того як Вадим Якович переметнувся на службу до російських окупантів,...
Луганськ
27.03.2026
15:53

"Ми не говоримо про війну". Луганський щоденник

Якщо пенсіонер не дурень, у нього зазвичай дві пенсії (російська та українська), а на дві пенсії він може жити не працюючи і цілком непогано харчуватися. Тут навіть справа не в грошах, а в якомусь загальному стилі життя.
Країна
26.03.2026
14:00

Посилення мобілізації в Україні: цифровізація та тотальний облік

Мобілізація в Україні найближчим часом може перейти у значно жорсткішу і більш контрольовану фазу. Йдеться не про окремі точкові зміни, а про спробу закрити одразу кілька ключових "сірих зон".
Всі статті