НБУ прогнозує скорочення допомоги від партнерів у 2025-2026 роках

У Національному Банку України очікують значного скорочення фінансової допомоги Україні від міжнародних партнерів: базовий прогноз НБУ на 2024 рік передбачає надходження $37,4 млрд, у 2025-му ця сума скоротиться до $25,1 млрд, у 2026-му – $12,6 млрд. Про це ідеться в інфляційному звіті НБУ, пише forbes.ua 2 лютого.

"Надходження міжнародної допомоги є одним з ключових ризиків. Збої в надходженні допомоги або зниження її обсягів значно підважать стійкість державних фінансів, що може погіршити макроекономічну стабільність", - йдеться в повідомленні.

Окремо регулятор наголошує не тільки на важливості самого факту надходження допомоги, а й на ритмічності процесу. Прикладом стала ситуація кінця 2023 року - початку 2024-го, коли ця ритмічність була втрачена. Так, за січень Україна майже не отримала зовнішнього фінансування, лише в останній день місяця до бюджету надійшло $390 млн від Японії. Ця ситуація значно посилила невизначеність щодо допомоги найбільших донорів.

Зазначається, що зменшення допомоги партнерів негативно вплине на обсяги золотовалютних резервів НБУ, що погіршуватиме курсові та інфляційні очікування, ідеться у звіті. 

Раніше повідомлялось, що Євросоюз затвердив фінансову допомогу Україні в розмірі 50 млрд євро.

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті