НБУ прогнозує скорочення допомоги від партнерів у 2025-2026 роках

У Національному Банку України очікують значного скорочення фінансової допомоги Україні від міжнародних партнерів: базовий прогноз НБУ на 2024 рік передбачає надходження $37,4 млрд, у 2025-му ця сума скоротиться до $25,1 млрд, у 2026-му – $12,6 млрд. Про це ідеться в інфляційному звіті НБУ, пише forbes.ua 2 лютого.

"Надходження міжнародної допомоги є одним з ключових ризиків. Збої в надходженні допомоги або зниження її обсягів значно підважать стійкість державних фінансів, що може погіршити макроекономічну стабільність", - йдеться в повідомленні.

Окремо регулятор наголошує не тільки на важливості самого факту надходження допомоги, а й на ритмічності процесу. Прикладом стала ситуація кінця 2023 року - початку 2024-го, коли ця ритмічність була втрачена. Так, за січень Україна майже не отримала зовнішнього фінансування, лише в останній день місяця до бюджету надійшло $390 млн від Японії. Ця ситуація значно посилила невизначеність щодо допомоги найбільших донорів.

Зазначається, що зменшення допомоги партнерів негативно вплине на обсяги золотовалютних резервів НБУ, що погіршуватиме курсові та інфляційні очікування, ідеться у звіті. 

Раніше повідомлялось, що Євросоюз затвердив фінансову допомогу Україні в розмірі 50 млрд євро.

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті