Наша відповідь Чемберлену: у росії завели кримінальну справу на прокурора і суддів МКС у Гаазі

У росії порушили кримінальну справу стосовно прокурора і суддів Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі, - пишуть росЗМІ 20 березня.

Зокрема, у справі в росії "проходять" прокурор МКС Карім Хан, який запросив ордери на арешт російського диктатора путіна і дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, а також судді Томоко Акане, Розаріо Сальваторе Айтали і Серхіо Херардо Угальде Годінес, які видали ці ордери.

У росії вважають, що переслідування путіна і Львової-Бєлової "має завідомо незаконний характер, оскільки підстав для притягнення до кримінальної відповідальності немає".

Російське відомство підозрює Хана за статтями про притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане з незаконним обвинуваченням у скоєнні особливо тяжкого злочину (частина 2 статті 299 КК), а також підготовку до нападу на представника іноземної держави, який користується міжнародним захистом, з метою ускладнення міжнародних відносин (частини 1 статті 30 КК, частина 2 статті 360 КК).

Щодо суддів МКС справу розслідують за статтями про завідомо незаконне взяття під варту (частина 2 статті 301 КК) і підготовку до нападу на представника іноземної держави (частини 1 статті 30 КК, частина 2 статті 360 КК).

Раніше повідомлялося, що експрезидент росії Медведєв погрожує Гаазькому суду ударом ракетою "Онікс".

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті