Наша відповідь Чемберлену: у росії завели кримінальну справу на прокурора і суддів МКС у Гаазі

У росії порушили кримінальну справу стосовно прокурора і суддів Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі, - пишуть росЗМІ 20 березня.

Зокрема, у справі в росії "проходять" прокурор МКС Карім Хан, який запросив ордери на арешт російського диктатора путіна і дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, а також судді Томоко Акане, Розаріо Сальваторе Айтали і Серхіо Херардо Угальде Годінес, які видали ці ордери.

У росії вважають, що переслідування путіна і Львової-Бєлової "має завідомо незаконний характер, оскільки підстав для притягнення до кримінальної відповідальності немає".

Російське відомство підозрює Хана за статтями про притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане з незаконним обвинуваченням у скоєнні особливо тяжкого злочину (частина 2 статті 299 КК), а також підготовку до нападу на представника іноземної держави, який користується міжнародним захистом, з метою ускладнення міжнародних відносин (частини 1 статті 30 КК, частина 2 статті 360 КК).

Щодо суддів МКС справу розслідують за статтями про завідомо незаконне взяття під варту (частина 2 статті 301 КК) і підготовку до нападу на представника іноземної держави (частини 1 статті 30 КК, частина 2 статті 360 КК).

Раніше повідомлялося, що експрезидент росії Медведєв погрожує Гаазькому суду ударом ракетою "Онікс".

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті