Наратив "до кордонів станом на 24 лютого" є російським. До кінця року реально звільнити всю Україну - експерт

До кінця року реально звільнити всю Україну, включно з Кримом та Донбасом. Про це в інтерв'ю "ОстроВу" розповів полковник запасу, військовий експерт Роман Світан.

"Наратив "до кордонів станом на 24 лютого" є російським. Їм важливо, щоб ми в голові залишили цей кордон, щоб цим маніпулювати. Для військової людини немає цього кордону "на 24 лютого", він має присягу захищати суверенітет України та її територіальну цілісність", - сказав він.

За його словами, з нинішніми темпами постачання озброєння та навчання ЗСУ до кінця року реально звільнити всю територію України, включно з Кримом та Донбасом.

"І зараз цей процес буде лавиноподібним: із заходом нової партії HIMARS буде видно все більший ефект на лінії фронту. Якщо буде ухвалено рішення почати заходити до Донецька і не розповідати "казку" про 24 лютого, то фронт у росіян посиплеться", - розповів Роман Світан.

Крім того, відмічає він, російське політичне керівництво матиме проблеми пов'язати їхню "операцію" у щось єдине, коли вони втратять Донецьк. 

"У них зламаються всі домовленості, тому що в усій війні Донецьк – це ключова точка. Який сенс тримати Маріуполь, якщо втратили Донецьк? Тож, я думаю, до кінця року з більшістю справ ми закінчимо. Але! – за умови збереження нинішніх темпів постачання озброєнь", - сказав експерт.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
02.12.2025
11:13

“Для Зеленського кожен день виживання буде відчуватися як перемога”. Західні медіа про Україну

“Нічого про права людини, гуманітарне право, міжнародне право чи принципи. Це створює нову європейську “архітектуру безпеки”, повну дірок”
Луганськ
30.11.2025
23:55

Не любов… Луганський  щоденник

Я знаю тих, хто повернувся, але я не можу спілкуватися з ними. Можна закрити на все очі, можна бути вищим, але можна просто не спілкуватися, і я обираю цей варіант.
Донецьк
30.11.2025
17:20

Ватажок «ДНР» підтвердив, що зруйновані в ході «СВО» населені пункти будуть показувати туристам, а не відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Вперше ідею консервації зруйнованих російськими окупантами міських кварталів і селищ Донбасу «для збереження пам'яті» Денис Пушилін висловив півроку тому. Тоді в якості кандидатів на «музей під відкритим небом» він назвав Авдіївку, Вугледар і Бахмут.
Всі статті