Нардеп "Слуги народу": Мобілізаційний ресурс України - 5-6 млн чоловіків. Але без "економічного бронювання" ми ризикуємо зупинити безліч підприємств

Мобілізаційний ресурс України на сьогодні становить 5-6 млн чоловіків. Але без "економічного бронювання" Україна ризикує зупинити безліч підприємств. Про це заявив народний депутат України від "Слуги народу" Дмитро Наталуха у facebook 12 червня.

"За різними оцінками (як нашими, так і в ЗМІ) в Україні мобілізаційний потенціал становить мінімум 5-6 млн чоловіків. Чи був у нас запит на мобілізацію їх всіх? - ні. Відповідно, стоїть питання щодо того, хто не має бути мобілізований", - пише Наталуха. 

Він зазначає, що критично важливих працівників можна забронювати без шкоди для армії.

"Ніхто не збирається бронювати 100% чоловіків. Це неможливо навіть технічно. Та і мета - не врятувати всіх від війни, а передбачити безперебійну роботу лише критичних працівників. Мова йде лише про певний відсоток", - вказує Наталуха.

"Втім, без “економічного бронювання” ми ризикуємо зупинити безліч підприємств. Підкажіть, якщо внаслідок відсутності цих запобіжників десь за рік нам не буде чим платити зарплати військовим, то це позитивно вплине на бажання людей йти служити? — звісно ні. Тоді про демобілізацію взагалі не йтиме навіть мови", - пише нардеп.

"Чи зможуть бронюватися самозайняті ФОП? У нас є цілі індустрії, де ФОПи є важливою складовою бізнес-процесів. Не бронювати їх, я вважаю, було б помилкою. Через це в одному тільки ІТ ми втрачаємо мільярди через зриви контрактів та перестороги іноземців в укладанні нових саме з українцями. Тому у двох з трьох моделей ми заклали цю опцію. Втім, для них є додаткові вимоги по термінах реєстрації та обороту, щоб відсіяти “фейкові” ФОПи", - зазначає Наталуха.

"Як виглядатиме процедура, бо ті, хто мають зараз отримувати бронь, натомість отримують “бойові” повістки? З самого початку ми виходили з того, що повинна бути чітка процедура: сплата збору - тимчасова бронь - оновлення даних - повноцінна бронь, яка оновлюється щомісяця. У тексті законопроекту ми поклали процедурно це питання на Кабмін. Чи закріплювати його на рівні закону - також буде обговорюватись окремо", - констатував нардеп від "Слуги народу".

Раніше повідомлялось, що у ВР планують надавати "бронь" тим, за кого заплатять 20 тисяч військового збору.

Статті

Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Всі статті