На Старобільщині вже можна перевести гривню в готівку без відсотка, адже декому вона потрібна саме на карті – джерело

В окупованому Старобільському районі іноді вже можна роздобути готівкову гривню, якщо вона в тебе є на банківській карті, не сплачуючи за це відсоток. Про це повідомляє джерело "ОстроВа" – місцевий мешканець 22 липня.

"Справа в тому, що декому зараз гривня потрібна саме безготівкова, на картці, і такі люди без будь-якого відсотка готові надати іншим готівку, щоб їм таку саму суму перевели на карту, – пояснює співрозмовник "ОстроВа". – Так, наприклад, відбувається і в моєму випадку – мені потрібна саме безготівкова гривня".

Він уточнює, що безготівкова гривня потрібна для того, щоб надсилати її за допомогою інтернет-банкінгу ("Приват24" тощо) дітям, які зуміли виїхати на територію, підконтрольну Україні.

Чоловік підкреслює, що така "обналічка по-сусідськи" особливо зручна для мешканців сіл: "Не треба спеціально для того, щоб роздобути готівку, їхати в місто, і ще й за дорогу платити".

У той же час в окупації розплачуватись гривнею в магазинах стає все більш складно, адже окупанти штучно намагаються зрівняти курс гривні до російського рубля (наразі він становить 1:1,5).

Тим не менш, багато хто продовжує вести розрахунки в гривні, у тому числі за перевезення, домашні продукти тощо.

Уточнюється, що гривню на картки отримують здебільшого пенсіонери (крім тих, кому до російського вторгнення у віддалені села пенсію приносили співробітники "Укрпошти"), ті місцеві мешканці, кому з тих чи інших причин продовжують виплачувати гривнею зарплату тощо.

Як підкреслює співрозмовник "ОстороВа", банкоматів чи відділень українських банків на території немає з початку окупації. Отже, "обналичить" гривню можна лише неофіційно – у знайомих, які потребують безготівкової валюти (без відсотка), або в тих, хто цим підзаробляє (зараз вартість такої послуги не перевищує 8%).

Уточнюється, що в перші тижні окупації цей відсоток нерідко досягав 30.

Раніше "ОстроВ" розповідав про те, яким чином і за який відсоток можуть зняти свої пенсії готівкою ті пенсіонери, що лишились в окупації.

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті