На органи влади та об’єкти інфраструктури України здіснено майже 3,5 тисячі кібератак

З початку повномасштабного вторгнення кіберфахівці СБУ нейтралізували майже 3,5 тисячі кібератак на електронні системи центральних органів влади та об’єктів критичної інфраструктури України. Про це повідомляється в Телеграм-каналі відомства 3 жовтня.

"З них 1650 кіберзагроз виявлено в режимі "реального часу" за допомогою Системи управління подіями інформаційної безпеки, що створена на базі СБУ", – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що переважна більшість російських атак мали на меті або знищити цифрові сервіси, або дестабілізувати роботу стратегічно важливих підприємств енергетичної та транспортної галузей.

Підкреслюється, що до організації і проведення таких диверсій причетні російські спецслужби та підконтрольні їм хакерські угруповання.

Зазначається, що в Полтавській області Служба безпеки знешкодила групу хакерів, яка діяла в інтересах РФ.

"Зловмисники планували здійснити серію потужних кібератак на електронні системи владних інституцій та об’єкти енергетики", – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що до складу злочинного угруповання входило четверо хакерів, які спеціалізувалися на проведенні DDos-атак на цифрові інформаційні ресурси. За це вони одержали гроші через заборонені платіжні системи РФ.

"Проте кіберпідрозділи СБУ викрили цей задум на етапі підготовки, ідентифікували російських організаторів і затримали безпосередніх "виконавців", – пише СБУ.

Повідомляється, що ще одне хакерське угруповання нейтралізовано у Львові.

"За вказівкою окупантів хакери масово зламували активні облікові записи інтернет-користувачів з України та Євросоюзу, – сказано в повідомленні. – Таким чином вони отримували доступ до персональних даних громадян".

Уточнюється, що агресор використовував зламані акаунти для поширення дезінформації щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та ЄС нібито від імені пересічних людей.

Зазначається, що наразі організатору прокремлівської групи хакерів повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

"За всіма викритими фактами підривної діяльності проти України тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх винних осіб", – підкреслює СБУ.

Раніше повідомлялось, що СБУ нейтралізувала хакерське угруповання, яке "зламало" майже 30 млн акаунтів громадян України та ЄС.

Статті

Світ
21.03.2023
14:00

«Просто треба розуміти, що буде дуже велика битва». Російські ЗМІ про Україну

...Заяви Заходу про те, що перші поставки танків в Україну очікують наприкінці березня, зроблені спеціально, щоб РФ не знала про їхню дислокацію і не очікувала застосування на полі бою
Світ
20.03.2023
15:00

“Це більше не бої за Бахмут, це марафонські змагання…” Західні медіа про Україну

“Тож Путін може поїхати до Китаю, Сирії, Ірану, його … небагатьох союзників, але він просто не поїде в інші частини світу і не поїде до країн-членів МКС, які, як він вважає, … заарештують його”
Донбас
19.03.2023
21:17

"Путін відвідав Маріуполь, але до Донецька ні ногою". Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Це вже ганебно, як Донецьк ігнорують, а всі почесті надають Маріуполю! Відчуття, що ми непотрібні. Невже стражденна столиця ДНР зовсім не варта справжньої уваги президента?"
Всі статті