На органи влади та об’єкти інфраструктури України здіснено майже 3,5 тисячі кібератак

З початку повномасштабного вторгнення кіберфахівці СБУ нейтралізували майже 3,5 тисячі кібератак на електронні системи центральних органів влади та об’єктів критичної інфраструктури України. Про це повідомляється в Телеграм-каналі відомства 3 жовтня.

"З них 1650 кіберзагроз виявлено в режимі "реального часу" за допомогою Системи управління подіями інформаційної безпеки, що створена на базі СБУ", – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що переважна більшість російських атак мали на меті або знищити цифрові сервіси, або дестабілізувати роботу стратегічно важливих підприємств енергетичної та транспортної галузей.

Підкреслюється, що до організації і проведення таких диверсій причетні російські спецслужби та підконтрольні їм хакерські угруповання.

Зазначається, що в Полтавській області Служба безпеки знешкодила групу хакерів, яка діяла в інтересах РФ.

"Зловмисники планували здійснити серію потужних кібератак на електронні системи владних інституцій та об’єкти енергетики", – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що до складу злочинного угруповання входило четверо хакерів, які спеціалізувалися на проведенні DDos-атак на цифрові інформаційні ресурси. За це вони одержали гроші через заборонені платіжні системи РФ.

"Проте кіберпідрозділи СБУ викрили цей задум на етапі підготовки, ідентифікували російських організаторів і затримали безпосередніх "виконавців", – пише СБУ.

Повідомляється, що ще одне хакерське угруповання нейтралізовано у Львові.

"За вказівкою окупантів хакери масово зламували активні облікові записи інтернет-користувачів з України та Євросоюзу, – сказано в повідомленні. – Таким чином вони отримували доступ до персональних даних громадян".

Уточнюється, що агресор використовував зламані акаунти для поширення дезінформації щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та ЄС нібито від імені пересічних людей.

Зазначається, що наразі організатору прокремлівської групи хакерів повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

"За всіма викритими фактами підривної діяльності проти України тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх винних осіб", – підкреслює СБУ.

Раніше повідомлялось, що СБУ нейтралізувала хакерське угруповання, яке "зламало" майже 30 млн акаунтів громадян України та ЄС.

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті