На окупованому Донбасі працюють лише 33 шахти, але й з них росіяни хочуть залишити тільки третину

На окупованих територіях Донецької та Луганської області із 33  наявних вугільних підприємств залишиться лише 11 рентабельних. Про це заступник міністра енергетики РФ Сергій Мочальников розповів в інтерв'ю росЗМІ.

Він наголосив, що на російську державну підтримку нерентабельні шахти можуть не розраховувати.

«Ми працюємо з колегами із Донецька, з Луганська. Основне посилання – із 33 працюючих підприємств мають залишитися ті, які зможуть рентабельно працювати без державної підтримки, і вони мають стати приватними. Сьогодні процес йде повним ходом, вже чотири перші інвестори є, вони схвалені, і 11 вугільних шахт у Донецьку та Луганську вже практично знайшли своїх нових власників», - заявив Мочальников.

Як повідомлялося, у квазіутворенні "ДНР" чотири українські шахти "передали в оренду інвестору" - російському ТОВ "Імпекс-Дон", зареєстрованому в Ростові-на-Дону у квітні 2015 року (основний вид діяльності - видобуток вугілля та антрациту). 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Донбас
26.04.2026
14:26

Мешканцям «ДНР» і «ЛНР» на папері намалювали генеральні плани відродження, але грошей поки що немає… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головними ньюсмейкерами для ЗМІ окупованого Донбасу стали фахівці Єдиного інституту просторового планування (ЄІПП). Вони з гастролями приїхали до Луганська та Донецька з Москви і пообіцяли місцевим царям золоті гори. Практично вся...
Всі статті