На місці Каховської ГЕС доведеться будувати нову станцію "з нуля" - на це піде не менше 5 років

Каховська ГЕС не підлягає відновленню, тому на її місці необхідно будувати нову станцію. Про це 7 червня в Telegram повідомив штаб Каховської ГЕС з посиланням на директора "Укргідроенерго" Игор Сирота.

"Відновленню Каховська ГЕС не підлягає. Після деокупації нам доведеться будувати нову станцію. Найперше, що потрібно зробити сьогодні - перегородити зруйновану дамбу і забезпечити водою населення, сільське господарство і промисловість. Уже сьогодні будуть перші проектні рішення з цього питання", - заявив Сирота.

За його словами, будівництво нової станції потребуватиме щонайменше п'яти років - у режимі 24/7. Орієнтовна вартість нового проєкту становитиме щонайменше мільярд доларів.

"Ми ще не знаємо повних масштабів руйнувань: пошкоджено не тільки станцію, а й переїзди, водопостачання, газопостачання. Це складний гідровузол, на розбудову якого потрібен час. Зараз розробляємо проєкт розміщення станції", - додав він.

При цьому Сирота зазначив, що вже зараз потрібно вживати низку заходів - перегородити зруйновану дамбу. А також акумулювати воду на верхніх водосховищах. Це дасть змогу після деокупації якнайшвидше наповнити Каховське водосховище.

Нагадаємо, вже напередодні в "Укргідроенерго" повідомляли, що Каховську ГЕС буде неможливо відновити.

Статті

Луганськ
04.10.2023
10:12

Безсоння. Луганський щоденник

За вечерею я чую їхню розмову з бабусею: «Путін – найкраща людина на землі». І я слухаю їх мовчки, тому що в цей кумедний діалог ніяк не вписуються наші пенсійні справи, тривоги, моє чортове безсоння, подорожчання – ЧЕРГОВЕ – бензину...
Світ
03.10.2023
08:28

«Чи означає це, що в січні-лютому все відразу на фронті й почнеться?». Російські ЗМІ про Україну

Але люди не залишають Донецьк, їм потрібні лікарні, їхні діти повинні ходити до шкіл, нехай навіть у віддалених районах міста, та й тікати від обстрілів краще рівними дорогами. Ось і виходить ситуація, давно описана однією фразою «вони бомблять - ми...
Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Всі статті