На Луганщині перейменовано близько 1500 назв вулиць та інших об'єктів - Лисогор

Близько 1500 назв вулиць та інших об'єктів топоніміки перейменували на Луганщині. Про це повідомив у Телеграм очільник Луганської ОВА Артем Лисогор 23 лютого..

"Триває процес перейменування назв вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ та інших об'єктів топоніміки.

Рішення про зміну назв приймають відповідні Комісії з питань перейменування топонімів, що утворені при військових адміністраціях населених пунктів", - повідомив Лисогор.. 

За його словами, до їх складу входять представники закладів культури та громадських організацій, журналісти, краєзнавці, історики, архітектори, фахівці української мови та літератури тощо. Крім цього, інформацію щодо топонімів висвітлюється на комунікаційних майданчиках адміністрацій. 

"Громадяни можуть долучатися до обговорення та ініціювати перейменування об'єктів.Зокрема, так було перейменовано ряд вулиць на честь загиблих Героїв з Луганщини, які захищали Україну та її суверенітет у російсько-українській війні", - зазначив очільник ОВА. . 

Перейменовують і ті об'єкти, які названі на честь діячів періоду радянської України, адже через окупацію РФ, архівні дані про певних осіб втрачені, підкреслив Артем Лисогор. .

Нагадаємо, у Харкові міськрада перейменували 65 топонімів, назви яких пов’язувались з росією. 

Як повідомлялося, вулицю Дніпра перейменовали на честь зруйнованого окупантами міста Луганщини.

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті