На 12 років відправився до колонії мешканець Луганська, який служив в окупаційних військах і потрапив у полон під Білогорівкою

За матеріалами СБУ до 12 років колонії засуджено бойовика окупаційних військ, який воював проти України на Луганщині. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк на своїй сторінці у Facebook 6 грудня.

"За даними досудового розслідування, 27-річий мешканець Луганська у грудні минулого року вступив на службу за контрактом до так званого "окремого батальйону охорони 234 військової комендатури ЛНР". На посаді стрільця він із зброєю в руках охороняв розташовані в Луганську підрозділи слідчого комітету РФ та інших окупаційних структур", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що в березні цього року його перевели до так званої "7 бригади 2 АК" окупаційної армії. Спочатку підрозділ забезпечував окупаційний режим у захоплених ворогом Лисичанську, Новодружеську, Білокуракиному – займався патрулюванням вулиць, зведенням укріпспоруд, охороною російських військових об’єктів тощо. Потім, у зв’язку з катастрофічними  втратами окупантів, підрозділ було направлено до зони бойових дій. 

Наприкінці травня в районі Білогорівки у результаті атаки ЗСУ позиції "7 бригади" було взято штурмом. Нечисленні вцілілі бойовики, включаючи нині засудженого луганчанина, потрапили у полон. 

"Слідством доведено вчинення фігурантом злочину, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (добровільна участь громадянина України у незаконних збройних формуваннях, створених на тимчасово окупованій території, та у збройних формуваннях держави-агресора)", - пише відомство.

Підкреслюється, що бойовика засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ранфше повідомлялось, що зрадник з Луганщини, який будував вогневі позиції окупантів поблизу Щастя, потрапив у полон і отримав 15 років ув'язнення.

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті