МЗС України ініціювало санкції проти румунської сенаторки, яка хотіла анексії частини території України

Міністерство закордонних справ України ініціювало санкції проти румунської сенаторки, яка запропонувала анексувати частину територій України. Про це 24 березня у Facebook повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

"Сенаторка парламенту Румунії Діана Шошоаке подала законопроєкт, який пропонує приєднати до Румунії частину південного регіону України. У такий спосіб маргінальний політик намагається "відновити культурну ідентичність румунського населення", - повідомив він.

Йдеться про законопроєкт, який подала Шошоаке. Згідно з ним пропонувалося розірвати договір про добросусідство і співробітництво Румунії та України. Також вона закликала приєднати до Румунії "історичні території" - Північну Буковину, Герц, Буджак (Кагул, Болград, Ізмаїл), історичний Марамуреш та острів Зміїний.

Пізніше сенаторка намагалася виправдатися, заявляючи, що її ініціатива не має жодного стосунку до війни, а мета - "уникнути примусової етнічної асиміляції румунів в Україні".

"Ми рішуче засуджуємо спробу поставити під сумнів територіальну цілісність України, підірвати дух добросусідства між Україною та Румунією", - повідомив Ніколенко.

Також він назвав дії Шошоаке "класичним прикладом із методики російського реваншизму".

"МЗС ініціює накладення санкцій на Діану Шошоаке, як на особу, яка створює загрозу національній безпеці", - підсумував Ніколенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Румунія призупинить роботу російського центру культури і науки, який займався "спотворенням реальності та історичної правди".

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті