МЗС України ініціювало санкції проти румунської сенаторки, яка хотіла анексії частини території України

Міністерство закордонних справ України ініціювало санкції проти румунської сенаторки, яка запропонувала анексувати частину територій України. Про це 24 березня у Facebook повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

"Сенаторка парламенту Румунії Діана Шошоаке подала законопроєкт, який пропонує приєднати до Румунії частину південного регіону України. У такий спосіб маргінальний політик намагається "відновити культурну ідентичність румунського населення", - повідомив він.

Йдеться про законопроєкт, який подала Шошоаке. Згідно з ним пропонувалося розірвати договір про добросусідство і співробітництво Румунії та України. Також вона закликала приєднати до Румунії "історичні території" - Північну Буковину, Герц, Буджак (Кагул, Болград, Ізмаїл), історичний Марамуреш та острів Зміїний.

Пізніше сенаторка намагалася виправдатися, заявляючи, що її ініціатива не має жодного стосунку до війни, а мета - "уникнути примусової етнічної асиміляції румунів в Україні".

"Ми рішуче засуджуємо спробу поставити під сумнів територіальну цілісність України, підірвати дух добросусідства між Україною та Румунією", - повідомив Ніколенко.

Також він назвав дії Шошоаке "класичним прикладом із методики російського реваншизму".

"МЗС ініціює накладення санкцій на Діану Шошоаке, як на особу, яка створює загрозу національній безпеці", - підсумував Ніколенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Румунія призупинить роботу російського центру культури і науки, який займався "спотворенням реальності та історичної правди".

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті