Московський суд кинув за ґрати правозахисника Орлова за статтю про фашизм

У Москві 27 лютого суд оголосив вирок правозахиснику Олегу Орлову за "дискредитацію" російської армії. Йому призначили 2 з половиною роки колонії, - повідомляє Телеграм-канал "Настоящее время".

Напередодні в дебатах держзвинувачення запросило для Орлова 2 роки і 11 місяців колонії, захист наполягав на виправданні. Правозахисник під час засідання провину не визнав, відмовився давати свідчення і допитувати свідків.

Перший розгляд справи закінчився штрафом, але Мосміськсуд скасував вирок і повернув справу до прокуратури, яка, додавши до обвинувачення обтяжувальну ознаку за мотивом "ворожнечі та ненависті до військовослужбовців", направила справу на другий розгляд.

Приводом для кримінального переслідування Орлова став пост у Facebook від 14 листопада 2022 року з перекладом його статті для французького видання Mediapart "Вони хотіли фашизму, вони його отримали".

До суду підтримати Орлова, серед інших, прийшли представники посольств Чехії, Польщі, США, Великої Британії, Німеччини, Португалії, Нідерландів, Франції, Люксембургу, Австрії, Австралії, Латвії, Швеції, Бельгії, Іспанії та посол ЄС у РФ. 

Орлов - член російської Ради з прав людини у 2004-2006 роках, був співголовою правозахисного центру "Меморіал". Брав участь у переговорах із терористами під час захоплення в Будьонівську заручників влітку 1995 року, а пізніше став добровільним заручником, щоб бойовики звільнили захоплених людей.

Статті

Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Всі статті