МОК пом'якшив обмеження для участі в змаганнях спортсменів із РФ і Білорусі

Міжнародний олімпійський комітет схвалив рекомендації для спортивних федерацій щодо вибіркової участі російських і білоруських спортсменів у змаганнях. Відповідне рішення 28 березня ухвалив Виконком МОК.

На цьому засіданні функціонери Міжнародного олімпійського комітету мали розглянути питання допуску спортсменів із росії та Білорусі до Олімпійських ігор-2024 у Парижі. Однак цю тему не розглянули, натомість вони закликали повернути спортсменів у міжнародні турніри в статусі нейтральних атлетів.

Так, президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що росіяни і білоруси можуть "змагатися на елітному рівні" в разі отримання нейтральних статусів. Також вони можуть брати участь тільки в індивідуальних програмах.

Крім того, спортсменів, у яких укладено контракти з армією або спецслужбами Білорусі та росії, не допустять до змагань. Це ж обмеження стосуватиметься прихильників війни проти України.

Чинною залишилася і заборона на проведення змагань, використання символіки та відвідування офіційними особами обох країн міжнародних заходів.

Окремо Бах зазначив, що рішення про допуск росіян і білорусів до прийдешніх літніх і зимових Олімпійських ігор буде ухвалено окремо. Представники РФ і Білорусі можуть не потрапити на Олімпіади навіть за умови завоювання ліцензій.

Нагадаємо, що понад місяць тому за відсторонення від Олімпіади-2024 російських і білоруських спортсменів виступили 35 країн.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті