МОК пом'якшив обмеження для участі в змаганнях спортсменів із РФ і Білорусі

Міжнародний олімпійський комітет схвалив рекомендації для спортивних федерацій щодо вибіркової участі російських і білоруських спортсменів у змаганнях. Відповідне рішення 28 березня ухвалив Виконком МОК.

На цьому засіданні функціонери Міжнародного олімпійського комітету мали розглянути питання допуску спортсменів із росії та Білорусі до Олімпійських ігор-2024 у Парижі. Однак цю тему не розглянули, натомість вони закликали повернути спортсменів у міжнародні турніри в статусі нейтральних атлетів.

Так, президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що росіяни і білоруси можуть "змагатися на елітному рівні" в разі отримання нейтральних статусів. Також вони можуть брати участь тільки в індивідуальних програмах.

Крім того, спортсменів, у яких укладено контракти з армією або спецслужбами Білорусі та росії, не допустять до змагань. Це ж обмеження стосуватиметься прихильників війни проти України.

Чинною залишилася і заборона на проведення змагань, використання символіки та відвідування офіційними особами обох країн міжнародних заходів.

Окремо Бах зазначив, що рішення про допуск росіян і білорусів до прийдешніх літніх і зимових Олімпійських ігор буде ухвалено окремо. Представники РФ і Білорусі можуть не потрапити на Олімпіади навіть за умови завоювання ліцензій.

Нагадаємо, що понад місяць тому за відсторонення від Олімпіади-2024 російських і білоруських спортсменів виступили 35 країн.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
08.06.2026
15:00

Співвітчизники з різних планет, або Дорожні спостереження ветерана

Тема Маріуполя та проблеми людей, які виїхали з ТОТ, для цих наших співвітчизників виявилися, мабуть, токсичними. Шкідливими для їхньої незгвалтованої психіки. Як мінімум - нецікавою. Вони та їхні рідні живуть в іншому вимірі. Де немає місця всім...
Донбас
07.06.2026
14:34

У «ЛНР» росіяни «за каталогом» обирають для усиновлення українських дітей. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу пролили чимало крокодилових сліз за дітьми, які загинули після приходу в регіон «русского мира». Чиновники всіх мастей, місцеві блогери та журналісти неодноразово згадували пропагандистську «Алею ангелів»....
Луганськ
05.06.2026
15:37

«Прийшло розуміння, що не все так добре в новому житті». Луганський щоденник

Трагедія в Старобільську залишила свій слід на всьому, що відбувається, але найголовніше, вона сильно підточила зсередини. З'явився страх, якого ніколи не було. Навіть 2014-го було інакше.
Всі статті