МОК пом'якшив обмеження для участі в змаганнях спортсменів із РФ і Білорусі

Міжнародний олімпійський комітет схвалив рекомендації для спортивних федерацій щодо вибіркової участі російських і білоруських спортсменів у змаганнях. Відповідне рішення 28 березня ухвалив Виконком МОК.

На цьому засіданні функціонери Міжнародного олімпійського комітету мали розглянути питання допуску спортсменів із росії та Білорусі до Олімпійських ігор-2024 у Парижі. Однак цю тему не розглянули, натомість вони закликали повернути спортсменів у міжнародні турніри в статусі нейтральних атлетів.

Так, президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що росіяни і білоруси можуть "змагатися на елітному рівні" в разі отримання нейтральних статусів. Також вони можуть брати участь тільки в індивідуальних програмах.

Крім того, спортсменів, у яких укладено контракти з армією або спецслужбами Білорусі та росії, не допустять до змагань. Це ж обмеження стосуватиметься прихильників війни проти України.

Чинною залишилася і заборона на проведення змагань, використання символіки та відвідування офіційними особами обох країн міжнародних заходів.

Окремо Бах зазначив, що рішення про допуск росіян і білорусів до прийдешніх літніх і зимових Олімпійських ігор буде ухвалено окремо. Представники РФ і Білорусі можуть не потрапити на Олімпіади навіть за умови завоювання ліцензій.

Нагадаємо, що понад місяць тому за відсторонення від Олімпіади-2024 російських і білоруських спортсменів виступили 35 країн.

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті