Міжнародний трибунал щодо росії може бути створений до літа – Нуланд

Міжнародний трибунал, чи інший механізм, в рамках якого росію можна буде притягнути до відповідальності за злочини проти людяності та воєнні злочини в Україні, може бути готовий до літа, сказала висока представниця Державного департаменту Вікторія Нуланд, - пише "Голос Америки".

Нині США та члени «Групи семи» «наполегливо працюють» над створенням такого механізму, сказала заступниця державного секретаря з політичних справ Вікторія Нуланд, виступаючи на слуханнях у Комітеті з питань міжнародних відносин Сенату США у четвер, 26 січня.

«Ми наполегливо працюємо над цим з нашими партнерами з G7 та з Україною, ми працюємо над різноманітними моделями. Я хотіла би, щоб ми дійшли висновку до річниці (вторгнення, – ред) – приблизно в лютому, але це може зайняти ще кілька місяців. Але до літа я б хотіла, щоб цей механізм з’явився», – сказала Нуланд, відповідаючи на запитання сенатора-демократа зі штату Меріленд Бена Кардіна.

У своєму питанні сенатор Кардін наголосив, що напередодні Дня пам’яті жертв Голокосту, що відзначається 27 січня, він вважає дуже важливим для міжнародної спільноти знати, що відбудеться притягнення до відповідальності, що буде міжнародний механізм, «наприклад, як Нюрнберзький процес після Другої світової війни».

Вікторія Нуланд відповіла, що така робота ведеться – і зі створення правових механізмів, і зі збору доказів.

Як зауважила Нуланд, коли вона у вересні була у Києві з державним секретарем США, вони зустрілися в Ірпені з неурядовими організаціями, які «збирають докази та документують їх» для передачі в суди. Частина з цих організацій працює за підтримки організації з міжнародної допомоги США, USAID, наголосила Нуланд.

Як повідомлялося, Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) "рішуче підтримує створення спеціального трибуналу, юрисдикція якого буде відноситися до злочинної агресії РФ проти України, започаткованої 20 лютого 2014 року". 

Статті

Світ
06.06.2023
13:42

«Бєлгородська область стала новим Донбасом». Російські ЗМІ про Україну

«Можливо, це пов'язано з тим, що ситуацію в ДНР курирують одні федеральні структури, за судову систему відповідають інші, а Держдума і Рада Федерації перебувають у взаємодії з третіми. І, судячи з усього, всім цим кураторам разом було ніяк не...
Країна
05.06.2023
13:17

«Мамо, забери мене!».  Історії двох дівчат-підлітків з Херсонщини, яких матері змогли повернути з росії після незаконного вивезення

Депортація окупантами українських дітей до росії має дуже різні форми. Це й організоване вивезення дітей-сиріт, яких там швиденько «прилаштовують» у нові «сім’ї», і поїздки під приводом оздоровлення чи відпочинку, і виїзд через залякування...
Донбас
04.06.2023
21:24

Виявляється, у нас є той, про кого не можна говорити. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Ми зобов'язані оголосити в Республіці конкурс на найкращий ескіз пам'ятника бійцям ПВК "Вагнер". І цей пам'ятник має бути встановлений у центрі Артемівська. Бійці "Вагнера" - це героїчно сміливі люди, які "виколупували" ворога з кожного метра землі...
Всі статті