Міжнародні резерви України оновили максимум за 11 років - НБУ

Міжнародні резерви України в травні 2023-го року зросли до рекордного показника за останні 11 років. Про це 6 червня повідомила пресслужба Нацбанку України.

"Міжнародні резерви збільшилися завдяки стійким і ритмічним надходженням від міжнародних партнерів, які перевищили чистий продаж валюти Національним банком і боргові виплати країни в іноземній валюті", - повідомили в НБУ.

Наразі наші міжнародні резерви становлять 37,3 мільярда доларів. З початку року резерви зросли на 30,9%. На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 4,323 мільярда доларів.

Зазначається, що 1,616 мільярда доларів Україні виділив ЄС у рамках макрофінансової допомоги. Трохи менше (1,25 мільярда доларів) через трастовий фонд Світового банку передали США. 1,074 мільярда доларів Україна отримала від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) і 383,1 мільйона доларів передав Світовий банк.

За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті уряд України виплатив 842,2 мільйона доларів. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 195,5 мільйона доларів.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Марченко спрогнозував зростання ВВП України до кінця року.

Статті

Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Всі статті