Між Міноборони РФ і ФСБ виник конфлікт через приховування втрат на війні - New York Times

У Міністерства оборони Росії та ФСБ виник конфлікт через приховування масштабних втрат в окупаційних військах. Про це 13 квітня повідомило видання The New York Times.

Журналісти посилаються на чергову серію "злитих" документів. Згідно з ними, внутрішня боротьба між різними гілками російської влади виявилася ширшою і глибшою.

"Додаткові документи, які не були опубліковані в 53-сторінковому наборі... малюють картину ворожнечі в російському уряді щодо підрахунку загиблих і поранених у війні в Україні, причому внутрішня розвідка звинувачує військових у приховуванні масштабів втрат, яких зазнала Росія", - йдеться в матеріалі.

Офіційні особи ФСБ, як зазначається в документі, стверджують, що Міноборони не включало до підрахунку кількість загиблих і поранених серед російської Нацгвардії, ПВК "Вагнера" або бойовиків, якими керує Рамзан Кадиров.

У новій партії з 27 сторінок секретних документів видно, що американські розвідувальні відомства проникли майже в усі ланки російського розвідувального апарату і структури військового командування. Глибина внутрішньої боротьби серед російського уряду виглядає ширшою і глибшою, ніж вважалося раніше.

Також зазначається, що в сукупності ці документи показують кілька головних причин провалу російської окупаційної армії в Україні. І ворожнеча між ФСБ і Міноборони є тільки одним з аспектів цього провалу.

За підрахунками ФСБ, "фактична кількість поранених і вбитих у бою росіян наближалася до 110 000", йдеться в документі. При цьому не уточнюються дані про втрати, які Міноборони оприлюднить в уряді.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Пентагон звужує доступ до секретних документів після їх "витоку".

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті