Макрон підтвердив, що Україна вже використовує французько-італійську систему ППО "SAMP-T"

Президент Франції Еммануель Макрон підтвердив у твіттері, що Україна вже поставила на озброєння систему протиповітряної оборони SAMP-T, яку Києву спільно надали Франція та Італія. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

"Щодо України у нас є спільна відповідальність: ми повинні стояти з нею пліч-о-пліч. Система SAMP-T вже розгорнута і діє - це конкретний приклад спільних дій Італії, Франції та України", - написав Макрон.

У вівторок, 20 червня, прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні перебувала з візитом у Парижі. Як передає Рейтер, вона також підтвердила дані про те, що Україна вже використовує SAMP-T.

"Можна не сумніватися в тому, що Італія і Франція будуть і далі підтримувати Україну так довго, як це буде необхідно", - сказала Мелоні перед зустріччю з Макроном.

SAMP-T-Mamba - наземний ЗРК середнього радіусу дії, призначений для ураження балістичних і крилатих ракет, зокрема і протирадіолокаційних, а також літаків. Він використовує ракети-перехоплювачі Aster 30. SAMP-T може вражати одночасно 16 різних повітряних цілей. Дві пускові установки здатні вести вогонь у дуже високому темпі, випускаючи весь боєзапас за 10 секунд.

У повідомленні нагадується, що президент України Володимир Зеленський звернувся до Макрона і тодішнього глави уряду Італії Маріо Драгі з проханням надати Україні SAMP-T на початку жовтня 2022 року.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті