Росія закидує Схід України авіабомбами. Зеленський закликає дати дозвіл бити у відповідь по військових аеродромах РФ

Зеленський заявив, що довгоочікуване рішення президента США Джо Байдена дозволити Україні бити по скупченню російської техніки вздовж російсько-українського кордону - це добре, але воно "не розв'язує проблему знищення наших міст і сіл коригованими авіабомбами (КАБ)". Про це він сказав у бесіді з колумністкою Philadelphia Inquirer Труді Рубін, - пише ВВС.

"Це [дозвіл Байдена] вирішує тактичні моменти, це не стратегічна зброя. Ми не можемо тактичною зброєю воювати проти стратегічних проблем, таких як КАБи та їхня авіація", - зазначив Зеленський.

Для ефективної протидії російським коректованим (інша назва - плануючим) бомбам ЗСУ потребують не стільки передових систем ППО, таких як Patriot, скільки ракет підвищеної дальності ATACMS, заявив президент.

"Patriot не може боротися проти КАБів, - пояснив Зеленський, підкресливши, що Україні не вистачає ракет для Patriot. - На короткій дистанції ви будете вигравати, а на довгій - росіяни вас переграють. Ви витратите всі ваші ракети, а потім вони будуть бити по містах, по енергетиці - і ви програєте".

Зеленський нагадав, що тільки за минулий тиждень Росія застосувала проти України понад 800 авіабомб, що планують.

Український президент наполягає на наданні Білим домом дозволу на застосування американських ракет більшої дальності для ударів по аеродромах глибоко в російському тилу.

"Шукати треба далекобійні рішення проти аеродромів, де стоять військові літаки, які Росія використовує, щоб застосовувати КАБи. ATACMS, які можуть бити на 300 кілометрів, напевно, нам би допомогли сьогодні. Я хочу підкреслити - сьогодні, - зазначив Зеленський. - Але вже є аеродроми, які знаходяться на більшій відстані, де вони використовують більші ракети. Тобто сьогодні потрібно дати нам можливість застосовувати ATACMS углиб по Російській Федерації".

За його словами, найбільше від російських боєприпасів, що планують, страждають Донецька та Харківська області.

З КАБами можна боротися засобами протиповітряної оборони. Але вартість ракет для систем Patriot дуже висока, їх не виробляють і не постачають Україні у великій кількості.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.10.2025
16:00

«Успішними виявляються менше одного відсотка «прильотів». Російські ЗМІ про Україну

«План настільки чудовий, що до нього автоматично додається Нобелівська премія: і негайне припинення вогню, і гарантії безпеки для України (тобто введення окупаційних сил НАТО), і фінансування Росією відновлення України, і мало не спільне управління...
Країна
28.10.2025
20:48

Щоденник матері 18-річного добровольця: минув рік. Виявляється, так можна жити

…Ми говоримо про найманців в армії РФ, але в нас  також колумбійці (їх називають колумбосами, - як же задовбав цей новітній жаргон!) вже стали буденною реальністю. Вони воюють також і з протилежного боку, причому там значно більші виплати.
Країна
27.10.2025
11:21

Кремль сподівається зламати Україну взимку, але санкції Трампа змінюють переговорну гру

...Пізніше стало відомо, що в нього було три варіанти: найлегший, середній і важкий. І він, відповідно, запровадив середній варіант санкцій, натякнувши Путіну, що має ще один, жорсткіший пакет.
Всі статті