Моравецький: Україна сьогодні є твердинею свободи Європи, а інвестиції у її зміцнення є моральним обов’язком країн

РФ сподівалася на швидку переможну війну в Україні, але завданням усього вільного світу має бути нищівна поразка кремля. Про це під час Варшавської конференції щодо надання допомоги Україні заявив у понеділок прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає  Укрінформ.

Як зазначив польський прем’єр, донедавна у світі панувало переконання, що розвиток світової економіки є запорукою для процвітання народів. Натомість сьогодні треба знову повернутися до “політичного реалізму” і показати, що геополітика є важливішою за економіку.

“Співпраця Європи з росією здавалася дешевою й ефективною доти, доки путін не виставив відповідний рахунок. Це мали бути звичайні контракти на газ, а виявилися заставою, за яку Європа продала свою душу”, - підкреслив польський прем’єр.

Моравецький наголосив, що кремль зробив помилку, нападаючи на Україну. Утім, він припустив, що путін міг би і перемогти в Україні, якби Європа була ще більш залежною від москви.

“Героїчна боротьба українського народу зберегла не тільки саму Україну, але розбудила багато країн вільного світу з геополітичного сну. Війна в Україні не є свідченням сили росії, але перевіркою сили Заходу. Вибір очевидний: або перемога росії і поразка Заходу, або ренесанс західної цивілізації”,- наголосив польський прем’єр.

Він зазначив, що Польща першою стала на боці Україні, і показала, що це війна не лише з Україною, а - за майбутнє Європи і вільного світу.

“Росія сподівалася, що це буде бліцкриг, але цей план провалився. Однак це Захід і вільний світ мають зробити все можливе, щоб ця війна стала для путіна Ватерлоо російського імперіалізму і колоніалізму”,- підкреслив глава польського уряду.

Він підкреслив, що росія веде з Україною тотальну війну: атакує цивільні об’єкти, вбиває жінок, дітей, знищує інфраструктуру і без підтримки таких країн, як Польща, Україні було би дуже складно.

Моравецький звернув увагу, що торік ніхто не вірив, що росія може напасти на Україну, а рік після початку війни багато хто й надалі не хоче повірити, що незабаром можливий черговий масований наступ росії.

“І багато хто й надалі не хоче повірити, що війна в Україні, якщо б вона, не дай Бог, була переможною для росії, може бути прелюдією до нової агресії величезних масштабів і саме таким є задум москви”,- констатував глава польського уряду.

Моравецький підкреслив, що зараз не час на перемир’я, Україна і надалі потребує підтримки вільного світу. Таку допомогу в різних вимірах надає Польща, а з надії на перемогу має бути створено зовсім новий геополітичний лад.

“Перемога є ближчою не лише завдяки успіхам української армії, втомі російського ведмедя і санкціям, які починають діяти, а також тому, що велика частина вільного світу показала рішучість і непоступливість”,- наголосив польський прем’єр.

Він додав, що для перемоги над росією потрібно збудувати “повністю нову архітектуру безпеки у політичному, геополітичному, економічному та енергетичному вимірі”.

“Економічне відновлення України є необхідною умовою для безпеки усієї Європи. Україна сьогодні є твердинею свободи Європи, а інвестиції у зміцнення України є моральним обов’язком у твердих категоріях реальної політики”,- наголосив Моравецький.

Польський прем’єр підкреслив, що Польща готова взяти на себе відповідальність за спільне формування нового світового ладу. Він зауважив, що недостатньо подолати росію, а “потрібно збудувати світ, в якому російський колоніалізм та імперіалізм не матимуть місця”.

“Рік війни в Україні показав, що історія не є пасткою, з якої не можна вирватися, і що навіть український Давид може протидіяти російському Голіафу”,- підкреслив глава уряду РП.

Він наголосив, що опір українців призвів до того, що вільний світ пробудився зі сну, висловивши сподівання, що це вже буде назавжди. 

Як повідомлялося, раніше президент Польщі Анджей Дуда заявив, що росія розпочала війну з Україною, намагаючись відбудувати давню царську імперію, тому його країна готова до відновлення залізної завіси “хоч до хмар” з агресивним сусідом, який хоче вбивати сусідні народи.

Статті

Світ
03.10.2023
08:28

«Чи означає це, що в січні-лютому все відразу на фронті й почнеться?». Російські ЗМІ про Україну

Але люди не залишають Донецьк, їм потрібні лікарні, їхні діти повинні ходити до шкіл, нехай навіть у віддалених районах міста, та й тікати від обстрілів краще рівними дорогами. Ось і виходить ситуація, давно описана однією фразою «вони бомблять - ми...
Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Всі статті