Лубінець: Передача росією Угорщині 11 військовополонених – це старт інформаційної спецоперації проти України

Передача Угорщині росією 11 військовополонених є стартом інформаційної спецоперації проти України. Про це заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв’ю LB.ua, опублікованому 3 липня.

"11 військовополонених з-поміж Збройних сил України, які перебували на території РФ, якимось дивом з'являються на території Угорщини. З цього розпочалася публічна кампанія, – сказав Лубінець. – На мій погляд, це був старт інформаційної спецоперації проти України. Після цього повідомлення, за нашими даними, мала бути пресконференція зі звинуваченням української влади в тому, що неповернення військовополонених – це вина України, а не Росії. Я зробив заяву про те, що Угорщина порушила гуманітарне право, бо не може Російська Федерація військовополонених – це офіційний статус за Женевською конвенцією – просто взяти і комусь віддати. Це заборонено".

Лубінець підкреслив, що, якщо Угорщина хоче допомогти Україні повернути військовополонених, вона "…інформує Україну, як це, знову ж таки, робила Туреччина".

"Оскільки Угорщина цього не зробила, я трактую це як порушення гуманітарного права з її боку, підігравання російській стороні" – зазначив омбудсмен.

Раніше повідомлялось, що в ГУР заявили, що Угорщина утримує 11 українських солдатів у полоні і не підтверджує список із прізвищами.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті