У ГУР заявили, що Угорщина утримує 11 українських солдатів у полоні і не підтверджує список із прізвищами

Українські військовополонені, яких росія передала Угорщині, досі перебувають у полоні. Про це 20 червня в ефірі "Радіо Свобода" заявив представник ГУР МО Андрій Юсов.

"Є інформація, зокрема від родичів кількох полонених, що насправді вони не були звільнені весь цей час. Вони перебували в умовах під наглядом, контакт і зв'язок був обмежений. Зв'язок із рідними в присутності третіх осіб, лімітований", - сказав він.

При цьому наразі Україна володіє тільки попереднім списком полонених, оскільки Угорщина не підтверджує його. Ба більше, ні росія, ні Угорщина не надали списки полонених Міжнародному комітету Червоного Хреста.

"У нас є попередній список, утім, отриманий із різних джерел, зокрема оперативними каналами. Ми не можемо називати його офіційним. Є список тих осіб, яких Угорщина запитувала в Росії кілька місяців тому - там було 13 прізвищ. Є список із, ймовірно, одинадцятьма, які були передані", - зазначив Юсов.

Юсов наголосив, що Україна, зокрема й родичі, мають отримати комунікацію з усіма звільненими з полону. Він зазначив, що українська сторона знала про російську спецоперацію з передачі українських військовополонених Угорщині ще до офіційних заяв. Київ подавав запити про підтвердження або спростування цих даних, але Будапешт заперечував факт операції.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Єврокомісії заявили, що Угорщина має пояснити свою роль у звільненні українських військовополонених.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті