Лубінець: Передача росією Угорщині 11 військовополонених – це старт інформаційної спецоперації проти України

Передача Угорщині росією 11 військовополонених є стартом інформаційної спецоперації проти України. Про це заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв’ю LB.ua, опублікованому 3 липня.

"11 військовополонених з-поміж Збройних сил України, які перебували на території РФ, якимось дивом з'являються на території Угорщини. З цього розпочалася публічна кампанія, – сказав Лубінець. – На мій погляд, це був старт інформаційної спецоперації проти України. Після цього повідомлення, за нашими даними, мала бути пресконференція зі звинуваченням української влади в тому, що неповернення військовополонених – це вина України, а не Росії. Я зробив заяву про те, що Угорщина порушила гуманітарне право, бо не може Російська Федерація військовополонених – це офіційний статус за Женевською конвенцією – просто взяти і комусь віддати. Це заборонено".

Лубінець підкреслив, що, якщо Угорщина хоче допомогти Україні повернути військовополонених, вона "…інформує Україну, як це, знову ж таки, робила Туреччина".

"Оскільки Угорщина цього не зробила, я трактую це як порушення гуманітарного права з її боку, підігравання російській стороні" – зазначив омбудсмен.

Раніше повідомлялось, що в ГУР заявили, що Угорщина утримує 11 українських солдатів у полоні і не підтверджує список із прізвищами.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті