Лікарі в Україні готові оперативно реагувати на спалахи холери після підриву Каховської ГЕС - Кузін

Українські лікарі готові до будь-якого розвитку подій, зокрема до спалахів холери, після підриву Каховської ГЕС. Про це 7 червня передає "Укрінформ" із посиланням на головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна.

"З 1 червня було розпочато посилений інфекційний нагляд, тому ми не виключаємо, що серед інфекційних захворювань, які можуть бути після спаду води, можуть виникати точково випадки холери. Ризики є, ризики ми не виключаємо, але з нашого боку забезпечено, щоб таких випадків не сталося, щоб вони були контрольовані", - заявив він.

Кузін також підкреслив, що після спаду води буде застосовуватися максимальна кількість профілактичних заходів, щоб не допустити розвитку гострих кишкових інфекцій.

Головний санлікар нагадав, що посилений епіднагляд за холерою в Україні здійснюється, згідно із законодавством, щорічно з 1 червня. Оскільки кілька регіонів, зокрема південь України - Одеська, Миколаївська, Херсонська області, АРК Крим - мають ризики спалахів цього захворювання.

"Ці заходи полягають у тому, що відповідні території руйнування мають бути дезінфіковані, вода має пройти лабораторні дослідження, у разі використання колодязів, джерел застосовуються локальні водоочисні технології та засоби. Тому в області після того, як спаде активна фаза цієї надзвичайної ситуації, активно працюватиме протиепідемічна служба, щоб не допустити як появи, так і поширення випадків холери", - додав Кузін.

Наразі, за його словами, є достатня кількість лікарських і діагностичних засобів, щоб продіагностувати гострі кишкові інфекції, зокрема й холеру.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що евакуйованих із зон підтоплення Каховської ГЕС готові прихистити у восьми регіонах.

Статті

Луганськ
04.10.2023
10:12

Безсоння. Луганський щоденник

За вечерею я чую їхню розмову з бабусею: «Путін – найкраща людина на землі». І я слухаю їх мовчки, тому що в цей кумедний діалог ніяк не вписуються наші пенсійні справи, тривоги, моє чортове безсоння, подорожчання – ЧЕРГОВЕ – бензину...
Світ
03.10.2023
08:28

«Чи означає це, що в січні-лютому все відразу на фронті й почнеться?». Російські ЗМІ про Україну

Але люди не залишають Донецьк, їм потрібні лікарні, їхні діти повинні ходити до шкіл, нехай навіть у віддалених районах міста, та й тікати від обстрілів краще рівними дорогами. Ось і виходить ситуація, давно описана однією фразою «вони бомблять - ми...
Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Всі статті