Лі Хуей такого не казав: Кулеба заявив, що спецпосланець Китаю не пропонував віддати РФ окуповані українські території

Європейські дипломати не підтвердили інформацію про те, що спеціальний представник уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей пропонував віддати росії окуповані території України. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Facebook 27 травня.

"Я негайно зв'язався зі своїми колегами у тих столицях, які він відвідував. Жоден з них не підтверджує, що озвучувалися чи велися перемовини про те, щоб визнати за Росією ті українські території, де вона зараз перебуває. – сказав Кулеба. – Тому закликаю вас зберігати холодний розум, здоровий глузд. Не треба вестися та емоційно реагувати на кожну публікацію. Ми контролюємо процес".

Кулеба запевнив, що ніхто нічого за спиною України робити не буде, тому що з усіма ключовими партнерами у нас довірливі відносини, й зауважив, що з Китаєм Україна продовжить вести діалог.

"Але він вестиметься відповідно до трьох базових принципів. Перше - повага до територіальної цілісності. Друге – жодні ініціативи, які передбачають будь-які територіальні поступки України. І третє – жодного замороженого конфлікту. Україна досягне перемоги", – зазначив міністр закордонних справ.

Раніше повідомлялось, що Лі Хуей під час турне Європою закликав залишити росії окуповані території України.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті