Лавров в ООН заявив про визнання територіальної цілісності України в межах 1991 року за умови її позаблокового статусу

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив про визнання територіальної цілісності України в межах 1991 року за умови її позаблокового статусу. Про це він розповів журналістам в ООН, - пише Ateo Breaking

"Безумовно, ми ще в 1991 році визнали суверенітет України на основі Декларації про незалежність, яку Україна ухвалила, виходячи з Радянського Союзу... Але в Декларації незалежності було одним із головних для нас моментів, що Україна буде позаблоковою країною, не буде вступати в жодні військові альянси. У тій редакції, за тих умов ми територіальну цілісність України підтримуємо", - сказав Лавров.

Однак його слова не варто сприймати всерйоз, оскільки водночас він укотре озвучив російський пропагандистський наратив про те, що "територіальну цілісність України порушили ті, хто провів держпереворот і почав стріляти у своїх же людей".

Як повідомлялося раніше, до 2014 року Україна не розглядала можливість вступу до НАТО. Ситуація кардинально змінилася після анексії Криму та російської окупації частини Донбасу. У грудні 2014 року Верховна рада України ухвалила внесений президентом Петром Порошенком законопроєкт, яким позаблоковий статус України скасовували як такий, що виявився "неефективним у контексті гарантування безпеки держави від зовнішньої агресії та тиску", а в червні 2017 року внесла зміни до законодавства: членство в НАТО було проголошено одним із зовнішньополітичних пріоритетів України. У 2019 році набули чинності конституційні поправки, які закріпили стратегічний курс на набуття повноправного членства України в Євросоюзі та НАТО на рівні конституційної норми.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті